SZTE-RoboCup_2021_fw

SZTE RoboCup

Jelentkezz az SZTE RoboCup 2021 programozó versenyre! Egyensúlyozó-robot programozó verseny az SZTE hallgatóinak, 500.000Ft összdíjazással.

SZTE-RoboCup_2021

Bővebb információ : https://www.math.u-szeged.hu/robocup/

mikroszkop

Egyedi mikroszkóprendszert fejlesztettek és kezdtek el alkalmazni a Szegedi Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem kutatói. Az eljárással nagymértékben növelhető a hagyományos optikai mikroszkópok használata, azaz velük láthatóvá lehet tenni akár 20 nanométeres struktúrákat és a biológiai objektumokat is.

WFP_9593-5

A Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem alkotta konzorcium az „Ultragyors fizikai folyamatok atomokban, molekulákban, nanoszerkezetekben és biológiai rendszerekben” című projekt keretében, több területen a nemzetközi kutatások élvonalába helyezte az általuk képviselt alap- és alkalmazott kutatási irányokat. A zárórendezvényen értékelték az elért sikereket.