TTIK Centenáriumi diákpályázat

A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar centenáriuma alkalmából intézetenkénti pályázatot/versenyt hirdet középiskolásoknak. Lehetőséget szeretnénk biztosítani a fiataloknak, hogy az eddig is szimpatikusnak tartott tudományterülettel kapcsolatban még jobban elmélyedjenek egy-egy részterület rejtelmeiben, összemérjék tudásukat, rátermettségüket, kreativitásukat, problémamegoldó készségüket a korosztály többi érdeklődőivel, és mindeközben tudásuk gyarapodjon, készségeik fejlődjenek, megismerjék Karunkat, és mi is ismerkedjünk velük.

És nem utolsósorban legyen ez egy jó buli... A versenykiírások újszerűek, izgalmasak, reméljük, elnyerik az érintettek és tanáraik tetszését.

A Fizikai Intézet versenykiírása az alábbi linken érhető el:

parisi

Iglói Ferenc, az ELKH Wigner Fizikai Kutatóintézet és az SZTE TTIK Fizikai Intézet Elméleti Fizikai Tanszékének professzora nyilatkozott az MTI-nek az október 5-én fizikai Nobel-díjjal kitüntetetett Giorgio Parisi professzor munkásságáról.