smauszt

Miért lettem fizikus? (Smausz Kolumbán Tamás)

Lézerfizikus kollégánkkal az erdélyi FIRKA folyóiratban jelent meg interjú.

Dr. Smausz Kolumbán Tamás erdélyi születésű kollégánkkal, az SZTE TTIK Fizika Intézet Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékének adjunktusával készített interjút az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság FIRKA (Fizika Informatika Kémia Alapok) című folyóirata.

Az interjú a FIRKA 2021/22 3. számában, az alábbi linken érhető el (a 34-37. oldalon).

Pótfelvételi 2022

lepesrol_lepesre_w_ttik

Fontos információk a 2022. szeptemberben induló képzéseinkkel kapcsolatban: személyes és online fogadóóra a Fizikai Intézetben, általános félévkezdési és pótfelvételi információk.

20220727_NagyE_SciRep

A Nature lapcsaládba tartozó Scientific Results folyóirat közli egy gyulladáscsökkentő gyógyszerhatóanyag szegedi fizikusok által vezetett méretcsökkentési eljárásának eredményeit.

SZTE_Rektori_shang

A ShanghaiRanking idén július 19-én tette közzé a világ legkiválóbb felsőoktatási intézményeit vizsgáló szakterületi rangsorait. A Global Rankings of Academic Subjects 2022-es listáin három területen is az egyik legjobb magyar egyetemént végzett a Szegedi Tudományegyetem.