bemutatok_20220322

Programajánló középiskoláknak: laborbemutatók és tematikus kísérletes előadássorozat

Az SZTE TTIK Fizikai Intézet különböző programokat kínál mind a környékbeli, mind az osztálykirándulás keretében érkező iskolai csoportoknak.

Fizika kísérletekben - tematikus kísérletes előadássorozat

Az SZTE Fizikai Intézet igyekszik segíteni a fizikát tanító kollégák cseppet sem könnyű munkáját.

Ennek keretében folytatódik 2022 őszén is Ignácz Ferenc mesteroktató kísérletes előadássorozata, melynek során az általános- és középiskolák tananyagához kapcsolódóan mutat be tematikus kísérleteket havonta egy-egy másfél órás előadás formájában.

Elsősorban olyan kísérleteket tervezünk bemutatni, amelyek kivitelezésére a legtöbb iskolában nincs lehetőség. Továbbá az előadások végén lehetőséget biztosítunk a diákok számára a bemutatott kísérletek kipróbálására is ellenőrzött keretek között.

A következő alkalom: 2022.10.21 (péntek), 16 óra (Budó Ágoston előadóterem, Dóm tér 9.)

„Elektromos és mágneses kísérletek- I. „

Látványos kísérletek elektrosztatika, elektromosságtan és a mágnesség témaköréből.”

Laborbemutatók környékbeli és osztálykiránduló iskolai csoportoknak

• program: Izgalmas betekintési lehetőség a lézerfizika, mikroszkópia, anyagtudomány, fotoakusztika témakörökkel foglalkozó kutatólaborokba.
  • időtartam: 60–90 perc
  • helyszín: 6720 Szeged, Dóm tér 9.
  • Kapcsolat:

Unghváryné Kerekes Arika intézeti ügyvivő szakértő

Tel: 62/544-120

Email: akerekes@titan.physx.u-szeged.hu

Adatkezelési tájékoztató

Pótfelvételi 2022

lepesrol_lepesre_w_ttik

Fontos információk a 2022. szeptemberben induló képzéseinkkel kapcsolatban: személyes és online fogadóóra a Fizikai Intézetben, általános félévkezdési és pótfelvételi információk.

20221003_korom_AjtaiT

A dízelüzemű járművekből és a fűtési rendszerekből a légkörbe kerülő koromszennyezés alapos vizsgálatához szükséges, úttörő jellegű laboratóriumi fejlesztések is zajlanak az SZTE TTIK Fizikai Intézetében.

20220926_kisbolygok

A 2022-ben elhunyt Prof. Dr. Csákány Béla matematikusról és Haumann Péter színművészről az SZTE csillagászának kezdeményezésére neveztek el kisbolygókat.