szte_rektori_0008_epulet_2

3 milliárd forintnyi kutatási támogatást nyert az SZTE - fizikus kutatók is a nyertes pályázatok résztvevői között

Három nyertes HU-rizont pályázatban is közreműködnek a Fizikai Intézet kutatói.

Intézetünk Optikai és Kvantumelektroniai Tanszékének kutatócsoportjai is érintettek a támogatásban részesülő HU-rizont pályázatok napokban kihirdetett listája kapcsán! Prof. Dr. Bozóki Zoltán vezetésével közel 400 millió Ft-os támogatásban részesül a "Metaanyagokkal felskálázott fotoakusztikus spektroszkópia környezetmonitorozási célokra" című projekt; emellett ugyanezen kutacsoport a "Biológiai gázok (metán és dinitrogén oxid) valós idejű mérésén alapuló, nem invazív diagnosztikai módszer fejlesztése oxigénhiányos állapotok vizsgálatához" c. pályázatban, míg Prof. Dr. Erdélyi Miklós kutatócsoportja az "Új ismeretek a műanyag nano- és mikrorészecskék biológiai rendszerekre gyakorolt hatásában" c. projektben szerepel közreműködőként.
Gratulálunk kollégáinknak a komoly pályázati sikerhez és jó munkát kívánunk a nyertes programok megvalósításához!

https://u-szeged.hu/sztehirek/2024-november/kozel-3-milliard-forint-tamogatas-erkezik-szegedi-tudomanyegyetem-hu-rizont-palyazat





Tanulmányi hírek

cover_3

A 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia előfordulóját, a 2024. évi Őszi Helyi Tudományos Diákköri Konferencia Fizikus Diákkörét 2024. november 28-án tartottuk, melyen tizenegy fiatal kutató mutatta be kutatási eredményeit.

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Friss hírek

bodi

Bódi Attila az SZTE Fizikai Intézetben szerezte csillagász mesterdiplomáját 2014-ben, azóta doktori fokozatot is szerzett, jelenleg pedig a Princeton Egyetemen dolgozik az Egyesült Államokban. A cikkben Attilától megtudhatjuk, hogy hogyan boldogul egy szegedi csillagász a tengerentúlon, hogyan élte meg az egyetemi éveit, és tanácsokat is ad a csillagásznak készülő fiatalok számára.

Petak_Ferenc_S-3

Az SZTE Innovációs Napján rangos elismerésben részesült a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet Kardiopulmonális Kutatócsoportjának két kutatója. Dr. Fodor Gergely, az intézet adjunktusa vehette át az Innovációs díjat az egészségügyi fejlesztések kategóriában a 3D nyomtatással személyre szabható légzési áramlásmérők terén Prof. Dr. Peták Ferenccel, az intézet vezetőjével közösen végzett kutatásáért, valamint ezzel párhuzamosan elnyerték a Proof of Concept pályázat támogatását is, amely projektjük célja egy könnyen kezelhető, hordozható légzésfunkciós mérőberendezés fejlesztése. A díjazott projektekről magukkal a kutatókkal beszélgettünk.

Kövess minket



instagramYouTube