Kiemelt hírek

2020. december 21.
Időpont: 2021. január 23. (szombat) online 9:30-13:00 óra között (linkek hamarosan)

Az esemény nem regisztrációköteles!

2020. december 05.

Jelentkezz az SZTE-re Fizika BSc, osztatlan fizikatanári, vagy - ha már alapdiplomás képzésben veszel részt - Fizikus vagy Csillagász mesterszakra!

2020. december 08.

A Magyar Tudomány 2020/12. számában tematikus összeállítás jelent meg a lézeres transzmutációs nagyprojektről, benne Dr. Osvay Károly és Prof. Dr. Szabó Gábor kollégáink közös cikkével a projekt szegedi vonatkozásairól.

2020. december 05.

Egy, szegedi asztrofizikusok által vezetett, nemzetközi együttműködésben zajló projekt keretében vizsgálták a különleges, ún. Iax típusú szupernóvák családjába tartozó, egyik legutóbb felfedezett csillagrobbanást.

2020. december 05.

A Fizikai Intézet Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén működő AdOptim kutatócsoport - az SZTE ÁOK Biokémiai Intézet MYOTeam kutatócsoporttal együttműködésben - izomszövetek regenerációs folyamatait tudta megfigyelni molekuláris szinten, a kutatócsoport szakterületének számító nagyfeloldású lokalizációs mikroszkópia segítségével.

2020. december 01.

Az SZTE Fizikai Intézet Lézeres Aeroszolkutató Laboratóriumában dolgozó munkatársaink egészségügyi maszkok részecskeáteresztési képességeit is vizsgálják.

instagramYouTubeTwitter

szte_cover_facebook

November 26-án került sor a Fizikus Diákkör 2020 őszi helyi fordulójára.