SZTE FI 2021. január

2020. december 21.
Időpont: 2021. január 23. (szombat) online 9:30-13:00 óra között Az esemény nem regisztrációköteles!
2020. december 05.

Jelentkezz az SZTE-re Fizika BSc, osztatlan fizikatanári, vagy - ha már alapdiplomás képzésben veszel részt - Fizikus vagy Csillagász mesterszakra!

Desktop21

A jelenleg is zajló Mars-missziónak köszönhetően, az űrkutatás és a csillagászat is reflektorfénybe került. A Szegedi Tudományegyetemen több, mint húsz éve zajlik csillagászképzés. Az itt végzett hallgatók közül sokan nemzetközi kutatásokban kamatoztatják az alma materben, Dr. Szatmáry Károlytól tanultakat - Jénától Arizonáig.

rovatfej_gyaszhir_Gyulai_Jozsef

A Szegedi Tudományegyetemen szerezte diplomáját és kezdte kutatói pályáját Gyulai József Széchenyi-díjas fizikus, az MTA rendes tagja, a BME professor emeritusa, Hódmezővásárhely díszpolgára. A „tudósnemzedékek nevelője” 88. életévében 2021. február 12-én elhunyt.