Csillagász mesterszak (MSc)

Szakismertető
Fizikus_MSC_1


MIÉRT JÓ CSILLAGÁSZNAK TANULNI?

  • Modern észlelési, adatfeldolgozási és modellezési ismereteket sajátíthatsz el, hazai és külföldi távcsövek, űreszközök adataival dolgozhatsz!
  • Bekapcsolódhatsz az exobolygókkal, változócsillagokkal, szupernóvákkal, valamint kozmológiai és gravitációelméleti témákkal foglalkozó kutatásokba!


Képzés hossza: 4 félév


Szakfelelős: Dr. Székely Péter egyetemi docens (email)

Szakkoordinátor: Dr. Szalai Tamás adjunktus (email)

 

fizika2


Nézd meg milyen óráid lesznek félévenként:

Mintatanterv 2018/19. tanévtől felvettek számára


További információ:

A képzés rövid bemutatása


Idegennyelv-ismereti követelmények


Felvételi szabályzat:

A jelentkezéshez szükséges, letölthető dokumentumok:


a) Tárgyak beszámítási jegyzéke (xls)

b) Útmutató a motivációs levélhez



HASZNOS INFORMÁCIÓK VÉGZÉS ELŐTT ÁLLÓKNAK


Diplomamunka-szabályzat (a fizikus MSc-s hallgatókéval egyező)





Tanulmányi hírek

TDK_tavasz

Várjuk hallgatóink jelentkezését a tavaszi helyi TDK konferenciára.

Fizikus_mernoki

Új szakkal bővítjük képzési kínálatunkat: 2024. szeptemberétől fizikus-mérnöki alapszakon is tanulhatnak az SZTE Fizikai Intézethez jelentkező hallgatók.

Friss hírek

Dr. Osvay Károly, az SZTE Lézeres Transzmutációs Nemzeti Laboratórium vezetője a Fizikai Intézet TeWaTi lézeres laborjában.

Az SZTE transzmutációs projektjében Dr. Osvay Károly és kutatócsoportja igazolta, hogy lehetséges a lézeres neutronelőállítás. Az a kérdés azonban még nyitott, hogy kísérletileg elérhető-e az a neutronhozam, ami egy szubkritikus reaktor működtetéséhez, és benne a transzmutációhoz elegendő. Csütörtökön a Szegedi Tudományegyetemre és az ELI ALPS-ba érkezik a téma támogatója, a Nobel-díjas Gérard Mourou fizikus, akit elkísérnek a Transmutex genfi nukleáris mérnöki cég szakemberei is.

dron2

Az SZTE TTIK Fotoakusztikus Kutatócsoport munkatársai egyik kutatási projektjükben a légköri károsanyag-koncentráció méréséhez fejlesztenek műszert és végeznek méréseket. A mérésekhez egy napjainkban igazán innovatív módszert használnak: drónra szerelik a műszerüket. A drónhasználat viszont szigorú szabályokhoz kötött, ezért drónpilóta-oktatáson vett részt a csoport öt kutatója. A képzés során szerzett tapasztalataikról és a kutatásukról kérdeztük a résztvevőket.

Kövess minket



instagramYouTube