20220926_Budoverseny

Budó Ágoston Fizikai Feladatmegoldó verseny 2022/23

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád Megyei Csoportja és az SZTE TTIK Fizikai Intézete meghirdeti a regionális Budó Ágoston Fizikai Feladatmegoldó versenyt középiskolai tanulóknak a 2022/2023. tanévben.

A versenyre Csongrád-Csanád megye, Bács-Kiskun megye, Békés megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Szerbia és Románia magyar tanítási nyelvű iskoláiból várjuk a jelentkezőket. A versenyre az iskolák 2022. október 13-ig jelentkezhetnek (a diákokat nem kell előre benevezni).

A verseny időpontja 2022. október 27.

Versenyfelhívás
Adatkezelési tájékoztató
Individualizált felvételhez kapcsolódó adatkezelési tájékoztató

Az_SZTE_TALENT_Osztondij_Kivalosagi_Lista_EZUST_minositesu_osztondijasa_Kovacs_Adam

Gratulálunk Dr. Hopp Bélának, intézetünk vezetőjének és oktatójának, aki harmadik alkalommal, a 2013/2014-es, a 2018/2019-es és a 2023/2024-es tanévben is elnyerte az Aranykréta-díjat!

20240619_095039

Nagy volt a sürgés-forgás az elmúlt egy hónapban az SZTE Fizikai Intézetben, ugyanis öt középiskolás csoport is ellátogatott hozzánk, akik az intézetben zajló fizikai kutatásokra voltak kíváncsiak. A lelkes fiatalok laborlátogatásokon vettek részt és előadásokat hallgattak meg és kísérletes bemutatókat tekintettek meg.