Felhívás

I. Határidők
A helyi TDK fizika szekcióját április 27-én (szerda) 14:00 kezdettel jelenléti formában lesz megtartva a Budó Ágoston tanteremben.
A TDK dolgozatok beadási határideje: 2022 április 13.
Az absztraktok beadási határideje: 2022 április 1.
A dolgozat és az absztrakt formai követelményei igazodnak az OTDK előírásaihoz
(https://otdk.hu/media/uploads/35fifoma1melleklet.pdf),


II. Formai követelmények röviden
Absztrakt:
Pályamű címe
Hallgató neve, szakja
Egyetem, Kar, Intézet, Tanszék megnevezése
Témavezető neve, munkahelye és beosztása
szakmai összefoglaló terjedelme: minimum 500 és legfeljebb 2500 karakter az absztraktot szerkeszthető formában kérem, hogy nekem küldjék meg


Pályamunka:
Irányadó tipográfiai paraméterek: Betűtípus: Times New Roman; Betűméret: 12 pt; Margó: 2,5 cm.
Törzsdokumentum terjedelme: max 60 oldal (az OTDK-ra a törzsdokumentum fájl maximum mérete 10 megabájtban korlátozott).
A pályamunkát pdf formátumban kérjük a Fizikai Intézet TDK felelősének email-ben megküldeni az meerdelyi@gmail.com címre.





Tanulmányi hírek

TDK_tavasz

Várjuk hallgatóink jelentkezését a tavaszi helyi TDK konferenciára.

Fizikus_mernoki

Új szakkal bővítjük képzési kínálatunkat: 2024. szeptemberétől fizikus-mérnöki alapszakon is tanulhatnak az SZTE Fizikai Intézethez jelentkező hallgatók.

Friss hírek

Dr. Osvay Károly, az SZTE Lézeres Transzmutációs Nemzeti Laboratórium vezetője a Fizikai Intézet TeWaTi lézeres laborjában.

Az SZTE transzmutációs projektjében Dr. Osvay Károly és kutatócsoportja igazolta, hogy lehetséges a lézeres neutronelőállítás. Az a kérdés azonban még nyitott, hogy kísérletileg elérhető-e az a neutronhozam, ami egy szubkritikus reaktor működtetéséhez, és benne a transzmutációhoz elegendő. Csütörtökön a Szegedi Tudományegyetemre és az ELI ALPS-ba érkezik a téma támogatója, a Nobel-díjas Gérard Mourou fizikus, akit elkísérnek a Transmutex genfi nukleáris mérnöki cég szakemberei is.

dron2

Az SZTE TTIK Fotoakusztikus Kutatócsoport munkatársai egyik kutatási projektjükben a légköri károsanyag-koncentráció méréséhez fejlesztenek műszert és végeznek méréseket. A mérésekhez egy napjainkban igazán innovatív módszert használnak: drónra szerelik a műszerüket. A drónhasználat viszont szigorú szabályokhoz kötött, ezért drónpilóta-oktatáson vett részt a csoport öt kutatója. A képzés során szerzett tapasztalataikról és a kutatásukról kérdeztük a résztvevőket.

Kövess minket



instagramYouTube