Screenshot_from_2023-10-09_17-53-05

Krausz Ferenc: A szegedi lézercentrumban az attoszekundumos fizika áll az abszolút középpontban

A friss Nobel-díjas Krausz Ferenc az attoszekundumos lézerimpulzusokról és a szegedi lézeres kutatóközpontról is beszél az mta.hu-nak adott interjújában.

Határtalan lehetőségeket kínálunk a fiataloknak – Interjú a Nobel-díjas Krausz Ferenccel - interjú az mta.hu-n (2023. október 6.)

Érdekesség, hogy Krausz Ferenc már 2002-ben, magyarul, a Fizikai Szemle hasábjain megírta a Nobel-díjas munkájának összegzését:

IMG_20240613_150457

A fizika és más természettudományok iránt érdeklődő középiskolás diákokkal telt meg az SZTE Fizikai Intézet Budó Ágoston tanterme június 13-án. A tíz középiskolából érkező tanulók és tanáraik számára a Nobel-díjjal jutalmazott Anne L’Huillier tartott előadást.