kari_nyilt_nap_honlap

SZTE TTIK Kari Nyílt Nap

Azon gondolkozol, hogy az SZTE TTIK-n tanulj tovább? Gyere el kari nyílt napunkra, és tudj meg többet képzéseinkről!

Időpont: 2023. január 14. (szombat) 9:30-13:00 óra között

Helyszín: Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Bolyai Épület (6720 Szeged, Aradi vértanúk tere 1.)

Központi előadás: 12:00 és 13:00 órakor a Bolyai teremben

Tartja: Dr. Pfeiffer Ilona oktatási dékánhelyettes


Előzetes regisztráció nem lesz, a helyszínen fogunk feltenni a résztvevőknek néhány kérdést a továbbtanulási terveikkel, az érdeklődésükkel kapcsolatban. A válaszadás nem kötelező, de szívesen vesszük, ha ezzel segítik a szervezők munkáját a jövőt illetően.


A rendezvény teljes ideje alatt a Tanulmányi Osztály és a Hallgatói Önkormányzat (2. emelet, BO-207 terem), valamint több kollégium (1. emelet, BO-107 terem) képviselői is jelen lesznek, akik általános tájékoztatást adnak, de konkrét kérdésekre is válaszolnak.


A Fizikai Intézet részletes programja (2. emelet, BO-212 terem):

10:00-10:30:

- Mit ad a fizika képzés? Kötetlen beszélgetési lehetőség a Fizikai Intézet oktatóival és hallgatóival

- Videóbemutatók kutatói és hallgatói projektekről

- Kísérletes és szimulációs bemutatók

10:30-11:00

Tájékoztató előadás a Fizikai Intézet képzéseiről és diplomásaink elhelyezkedési lehetőségeiről

11:00-11:15:

Hallgatóink bemutatkozó előadásai

11:15-12:00:

- Mit ad a fizika képzés? Kötetlen beszélgetési lehetőség a Fizikai Intézet oktatóival és hallgatóival

- Videóbemutatók kutatói és hallgatói projektekről

- Kísérletes és szimulációs bemutatók


További információk a TTIK Nyílt Nap központi honlapján olvashatók.





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Uj_fejlecek_honlapra

A 2024/2025-ös tanévben indult el az SZTE Fizikai Intézet új képzése, a fizikus-mérnöki BSc. Az ipari partnerek igényeire szabott, gyakorlatorientált képzés első tanéve 9 hallgatóval indult el. Hallgatóink immár túl vannak az első félévükön, így megkérdeztük őket, milyen tapasztalatokat szereztek eddig a képzésről, az oktatókról és az egyetemi közösségről.

Friss hírek

Nagy_Csongor_cikk_002

Nagy Csongor harmadéves fizikushallgatónk, az ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet gyakornoka az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Optika és Lézerfizika Tagozatán Felületi plazmonok időbontott ellipszometriai vizsgálata című dolgozatával harmadik helyezést ért el. Csongor a fizikához vezető különleges útjáról adott interjút az ELI ALPS-nak.

Fejlec_SZTE_FI_13

Gilinger Tibor kétszeres OTDK és TDK résztvevő, másodéves kora óta a TeWaTi kutatócsoport tagja, PhD-hallgató, a lézeres kutatások ígéretes alakja. A fiatal kutató 2. helyezést ért el a 37. OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciójában, ennek apropóján a nagy intenzitású lézerekhez kötő kutatási témájáról, a kutatócsoportban végzett munkájáról, tudományos pályájának eddigi állomásairól, valamint az OTDK-n szerzett tapasztalatairól kérdeztük. Tibor kiváló példakép lehet mindazok számára, akik már hallgatóként belevágnának a kutatásba és elmélyednének a fizika különleges világában.

Kövess minket



instagramYouTube