Fejlec_SZTE_FI_7

Laborfoglalkozásokra várjuk a középiskolásokat a SzeReTeD Laborban

A SzeReTeD Labor az SZTE Fizikai Intézettel közösen laborfoglalkozás-sorozatot tervez az optika témakörében, melyre várjuk a középiskolás diákok jelentkezését.

A foglalkozások a SzeReTeD Laborban kerülnek megrendezésre hétfőként 15.30-tól, a tervezett hosszuk 90 perc. A foglalkozások két részből állnak, az első részben a téma elismert szakemberei, az SZTE Fizikai Intézetének kutatói tartanak összefoglaló bevezető előadást az adott témáról, majd ezt követően a foglalkozás második részében a diákok végezhetnek a témához kapcsolódó kísérleteket.


Témakörök:

Március 3. Spektroszkópia, avagy a színek világa

(Dr. Kohut Attila)


Március 10. Mikroszkópia, avagy utazás a mikrovilágba

(Dr. Erdélyi Miklós)


Március 17. A lézer, a mindentudó (?) fénysugár világa

(Dr. Hopp Béla)


Március 24. Polarizáció, avagy a 3d mozi világa

(Dr. Gera Tamás)


Március 31. Interferencia, avagy a találkozások világa

(Dr. Kovács Attila)


Helyszín: Szeged, Szentháromság u. 2. (SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium tetőterében)


A foglalkozásokra a SzeReTeD Labor internetes oldalán lehet regisztrálni, mindegyikre külön, de lehet az összes foglalkozásra is egyszerre.


Szeretettel várjuk a téma iránt érdeklődő középiskolás tanulókat!





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Uj_fejlecek_honlapra

A 2024/2025-ös tanévben indult el az SZTE Fizikai Intézet új képzése, a fizikus-mérnöki BSc. Az ipari partnerek igényeire szabott, gyakorlatorientált képzés első tanéve 9 hallgatóval indult el. Hallgatóink immár túl vannak az első félévükön, így megkérdeztük őket, milyen tapasztalatokat szereztek eddig a képzésről, az oktatókról és az egyetemi közösségről.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_17

Ignácz Ferenc a mestertanári címet az oktatásban, a hallgatók felzárkóztatásában, a tudomány népszerűsítésében, a középiskolák és a SZTE közötti kapcsolat tartásában és a kutatások támogatásában közel 35 évben végzett kiemelkedő munkájáért érdemelte ki.

Fejlec_SZTE_FI_16

Az MTA Fizikai Fődíjat a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) adományozza a fizika területén elért kiemelkedő tudományos eredményekért. Benedict Mihály, az Elméleti Fizikai Tanszék professor emeritusa a díjat a kvantumos rendszerek viselkedésének kutatásában, az elméleti fizika egyetemi oktatásában, a tudományos utánpótlás nevelésében, valamint a hazai és nemzetközi szakmai közéletben végzett több mint öt évtizedes kiemelkedő munkájával, továbbá iskolateremtő tevékenységével érdemelte ki.

Kövess minket



instagramYouTube