SZTE FI 2022. szeptember

2022. szeptember 26.

A 2022-ben elhunyt Prof. Dr. Csákány Béla matematikusról és Haumann Péter színművészről az SZTE csillagászának kezdeményezésére neveztek el kisbolygókat.

2022. szeptember 26.

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád Megyei Csoportja és az SZTE TTIK Fizikai Intézete meghirdeti a regionális Budó Ágoston Fizikai Feladatmegoldó versenyt középiskolai tanulóknak a 2022/2023. tanévben.

2022. szeptember 19.

Szeptember 24-én, szombaton este 18 órától kerül sor a 2022-es Csillagászat Napja programra a szegedi Móra Ferenc Múzeumban.

2022. szeptember 13.

Szeretettel hívjuk és várjuk az érdeklődőket az SZTE TTIK Fizikai Intézet munkatársai közreműködésével zajló programokra szeptember 30-án, pénteken!

IMG_20240613_150457

A fizika és más természettudományok iránt érdeklődő középiskolás diákokkal telt meg az SZTE Fizikai Intézet Budó Ágoston tanterme június 13-án. A tíz középiskolából érkező tanulók és tanáraik számára a Nobel-díjjal jutalmazott Anne L’Huillier tartott előadást.