KE2022

Kutatók Éjszakája programjaink (2022. szeptember 30., péntek)

Szeretettel hívjuk és várjuk az érdeklődőket az SZTE TTIK Fizikai Intézet munkatársai közreműködésével zajló programokra szeptember 30-án, pénteken!

Összefoglaló plakát (kattintásra nagyobb méretben megnyílik, erről a linkről pedig PDF formátumban is letölthető):

KE_2022_Fizika_program

Előzetes regisztrációt igénylő programok:

Dr. Agy 2.0 (SZTE 3D központ)

Vizsgáljuk meg az autód károsanyag-kibocsátását a saját fejlesztésű műszerünkkel!

Az SZTE TTIK Fizikai Intézet munkatársai és hallgatói közreműködésével zajló programok részletei:

Fizikai Intézet, Budó előadóterem - 6720 Szeged, Dóm tér 9. I. emelet

Fizikai Intézet, Bolyai épület - Bay Zoltán és Fröchlich Pál tantermek, II. emelet, 6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 84-86.

Fizikai Intézet, Irinyi udvar - 6725 Szeged, Tisza Lajos krt. 103.

SZTE 3D központ - 6725 Szeged, Tisza Lajos krt. 107.

ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet - 6728 Szeged, Wolfgang Sandner u. 3.

SZTE BAJAI OBSZERVATÓRIUM, Borbás Mihály Látogatóközpont és Csillagleső Planetárium - 6500 Baja, Tóth Kálmán u. 19.

Az_SZTE_TALENT_Osztondij_Kivalosagi_Lista_EZUST_minositesu_osztondijasa_Kovacs_Adam

Gratulálunk Dr. Hopp Bélának, intézetünk vezetőjének és oktatójának, aki harmadik alkalommal, a 2013/2014-es, a 2018/2019-es és a 2023/2024-es tanévben is elnyerte az Aranykréta-díjat!

20240619_095039

Nagy volt a sürgés-forgás az elmúlt egy hónapban az SZTE Fizikai Intézetben, ugyanis öt középiskolás csoport is ellátogatott hozzánk, akik az intézetben zajló fizikai kutatásokra voltak kíváncsiak. A lelkes fiatalok laborlátogatásokon vettek részt és előadásokat hallgattak meg és kísérletes bemutatókat tekintettek meg.