Csillagász mesterszak (MSc)

Szakismertető
csillagasz


MIÉRT JÓ CSILLAGÁSZNAK TANULNI?

  • Modern észlelési, adatfeldolgozási és modellezési ismereteket sajátíthatsz el, hazai és külföldi távcsövek, űreszközök adataival dolgozhatsz!
  • Bekapcsolódhatsz az exobolygókkal, változócsillagokkal, szupernóvákkal, valamint kozmológiai és gravitációelméleti témákkal foglalkozó kutatásokba!


Képzés hossza: 4 félév


Szakfelelős: Dr. Gergely Árpád László egyetemi tanár (email)

Szakkoordinátor: Dr. Szalai Tamás adjunktus (email)

 

fizika2


Nézd meg milyen óráid lesznek félévenként:

MINTATANTERV A 2024/25. TANÉVTŐL FELVETTEK SZÁMÁRA

Mintatanterv 2018/19. tanévtől felvettek számára


További információ:

Idegennyelv-ismereti követelmények

Felvételi szabályzat


A jelentkezéshez szükséges, letölthető dokumentumok:

a) Tárgyak beszámítási jegyzéke (xls)

b) Útmutató a motivációs levélhez



HASZNOS INFORMÁCIÓK VÉGZÉS ELŐTT ÁLLÓKNAK


Diplomamunka-szabályzat (a fizikus MSc-s hallgatókéval egyező)





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Uj_fejlecek_honlapra

A 2024/2025-ös tanévben indult el az SZTE Fizikai Intézet új képzése, a fizikus-mérnöki BSc. Az ipari partnerek igényeire szabott, gyakorlatorientált képzés első tanéve 9 hallgatóval indult el. Hallgatóink immár túl vannak az első félévükön, így megkérdeztük őket, milyen tapasztalatokat szereztek eddig a képzésről, az oktatókról és az egyetemi közösségről.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_16

Az MTA Fizikai Fődíjat a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) adományozza a fizika területén elért kiemelkedő tudományos eredményekért. Benedict Mihály, az Elméleti Fizikai Tanszék professor emeritusa a díjat a kvantumos rendszerek viselkedésének kutatásában, az elméleti fizika egyetemi oktatásában, a tudományos utánpótlás nevelésében, valamint a hazai és nemzetközi szakmai közéletben végzett több mint öt évtizedes kiemelkedő munkájával, továbbá iskolateremtő tevékenységével érdemelte ki.

Fejlec_SZTE_FI_15

Két munkatársunk, Dr. Barna Barnabás (Kísérleti Fizikai Tanszék) és Dr. Kohut Attila (Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék) is a nagy presztízsű MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj idei nyertesei között szerepel!

Kövess minket



instagramYouTube