bemutatok_20220322

Programajánló középiskoláknak: laborbemutatók és tematikus kísérletes előadássorozat

Az SZTE TTIK Fizikai Intézet különböző programokat kínál mind a környékbeli, mind az osztálykirándulás keretében érkező iskolai csoportoknak.

Fizika kísérletekben - tematikus kísérletes előadássorozat

Az SZTE Fizikai Intézet igyekszik segíteni a fizikát tanító kollégák cseppet sem könnyű munkáját.

Ennek keretében folytatódik 2022 őszén is Ignácz Ferenc mesteroktató kísérletes előadássorozata, melynek során az általános- és középiskolák tananyagához kapcsolódóan mutat be tematikus kísérleteket havonta egy-egy másfél órás előadás formájában.

Elsősorban olyan kísérleteket tervezünk bemutatni, amelyek kivitelezésére a legtöbb iskolában nincs lehetőség. Továbbá az előadások végén lehetőséget biztosítunk a diákok számára a bemutatott kísérletek kipróbálására is ellenőrzött keretek között.

A következő alkalom: 2022.11.25 (péntek), 16 óra (Budó Ágoston előadóterem, Dóm tér 9.)

Látványos kísérletek a folyadékok és gázok mechanikájából”


Laborbemutatók környékbeli és osztálykiránduló iskolai csoportoknak

  • program: Izgalmas betekintési lehetőség a lézerfizika, mikroszkópia, anyagtudomány, fotoakusztika témakörökkel foglalkozó kutatólaborokba.
  • időtartam: 60–90 perc
  • helyszín: 6720 Szeged, Dóm tér 9.
  • Kapcsolat:

    Unghváryné Kerekes Arika intézeti ügyvivő szakértő

    Tel: 62/544-120

    Email: akerekes@titan.physx.u-szeged.hu

Adatkezelési tájékoztató





Tanulmányi hírek

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Uj_fejlecek_honlapra

A 2024/2025-ös tanévben indult el az SZTE Fizikai Intézet új képzése, a fizikus-mérnöki BSc. Az ipari partnerek igényeire szabott, gyakorlatorientált képzés első tanéve 9 hallgatóval indult el. Hallgatóink immár túl vannak az első félévükön, így megkérdeztük őket, milyen tapasztalatokat szereztek eddig a képzésről, az oktatókról és az egyetemi közösségről.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_4

Hogyan lesz egy fizikusból sikeres szoftverfejlesztő? Hogyan kapcsolódik össze a fizika és a programozás egy high-tech cégnél? Interjúnkban Nemes Dániel, egy olyan szakember történetét ismerhetjük meg, aki egyetemi évei alatt fedezte fel a programozás hatékonyságát, és azóta is ezen a területen dolgozik. A Semilabnál eltöltött évei során nemcsak fejlesztőként, hanem csoportvezetőként is bizonyította, hogy a fizikai gondolkodásmód és a programozói készségek tökéletesen kiegészítik egymást. Beszélgetésünk során mesél az egyetemi tapasztalatairól, karrierútjáról, és arról, hogyan segíti csapatát a mindennapokban.

Fejlec_SZTE_FI_3

2025. április 22-25. között került megrendezésre Pécsett a 37. OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciója. A Fizika terület tagozataiban Csapó Zita, Gilinger Tibor, Karsai Endre Zsombor, Kovács Ádám, Mike Lilla Titanilla, Mochnács Erika, Nagy Csongor, Oltvári Zsófia, Sámi Márton, Tóth Noémi, Truszek Márton, Vig Zsófia és Zeöld Blanka hallgatóink képviselték intézetünket.

Kövess minket



instagramYouTube