SZTE FI 2024. július

2024. július 31.

Az SZTE Fizikai Intézet a 2024-es pótfelvételi keretében meghirdeti a fizika BSc, fizikus-mérnöki BSc, a fizikatanári, a fizikus MSc és a csillagász MSc szakjait.

2024. július 03.

Gratulálunk Dr. Hopp Bélának, intézetünk vezetőjének és oktatójának, aki harmadik alkalommal, a 2013/2014-es, a 2018/2019-es és a 2023/2024-es tanévben is elnyerte az Aranykréta-díjat!

2024. július 03.

Nagy volt a sürgés-forgás az elmúlt egy hónapban az SZTE Fizikai Intézetben, ugyanis öt középiskolás csoport is ellátogatott hozzánk, akik az intézetben zajló fizikai kutatásokra voltak kíváncsiak. A lelkes fiatalok laborlátogatásokon vettek részt és előadásokat hallgattak meg és kísérletes bemutatókat tekintettek meg.





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Uj_fejlecek_honlapra

A 2024/2025-ös tanévben indult el az SZTE Fizikai Intézet új képzése, a fizikus-mérnöki BSc. Az ipari partnerek igényeire szabott, gyakorlatorientált képzés első tanéve 9 hallgatóval indult el. Hallgatóink immár túl vannak az első félévükön, így megkérdeztük őket, milyen tapasztalatokat szereztek eddig a képzésről, az oktatókról és az egyetemi közösségről.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_6

Posztdoktori kutatói álláshelyek finanszírozását biztosító, ún. COFUND-típusú EU-pályázatot nyert el egy nemzetközi konzorcium a párizsi Saclay egyetem vezetésével, az SZTE közreműködésével. A "UPSaclay Scientific Training And Research programme for the next generation of Physicists" c. program keretében a párizsi intézmény veszi majd fel a tehetséges ifjú tudósokat, akik számára lehetőség lesz a társult konzorciumi tagok kutatóhelyeire, így Szegedre is ellátogatni néhány hónapra, a pályázat költségén.

Nagy_Csongor_cikk_002

Nagy Csongor harmadéves fizikushallgatónk, az ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet gyakornoka az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Optika és Lézerfizika Tagozatán Felületi plazmonok időbontott ellipszometriai vizsgálata című dolgozatával harmadik helyezést ért el. Csongor a fizikához vezető különleges útjáról adott interjút az ELI ALPS-nak.

Kövess minket



instagramYouTube