SZTE FI 2024. január

2024. február 01.

Az SZTE Fizikai Intézet 2024 szeptemberétől új szakot indít, a fizikus mérnöki BSc-t. A Magyarországon is újdonságnak számító, dinamikusan fejlődő területekre összpontosító, innovatív, ipari partnerek igényeire szabott alapszakra már lehet jelentkezni a felvi.hu-n.

A képzés további részleteiről honlapunkon, a jelentkezés részleteiről pedig a felvi.hu-n lehet tájékozódni.

2024. január 30.

Játssz velünk és nyerj!

2024. január 19.

Február 3-án, a Szegedi Fizika Napja keretében kerül sor a Budó Ágoston Fizikai Feladatmegoldó Verseny eredményhirdetésére.

2024. január 17.

Az idei évben február 3-án szombaton 9 órától kerül megrendezésre a Szegedi Fizika Napja. A rendezvénynek a tavalyi évhez hasonlóan az ELI ALPS Lézeres Kutatóintézet ad otthont, mely intézményben folyó kutatások alapját a 2023-ban Nobel-díjat nyert attofizikai felfedezések adják.

2024. január 16.





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Friss hírek

desert-drought-dehydrated-clay-soil-60013

„Vízgazdálkodási kihívások és tudományos válaszok a Dél-Alföldön” címmel tartottak szakmai napot Szegeden, a Magyar Tudományos Akadémia helyi akadémiai bizottságának székházában. A Magyar Hidrológiai Társaság által szervezett szakmai nap célja, hogy platformot biztosítson a vízügyi igazgatás által felvetett gyakorlati problémák, kutatási kérdések és innovációs igények megvitatására, valamint hogy feltérképezze az ezekre választ adni képes egyetemi kompetenciákat a Szegedi Tudományegyetemen.

Dr. Osvay Károly lézerfizikus

A Szegedi Tudományegyetem dr. Osvay Károly által vezetett TeWaTi lézer kutatócsoportja, valamint a prof. dr. Hideghéty Katalin vezette radioonkológiai kutatócsoportja is részt vesz az EuPRAXIA (European Plasma Research Accelerator with Excellence in Applications) nemzetközi konzorcium által kitűzött új generációs lézer-plazma gyorsítású szabadelektron-lézer előkészítésében.

Kövess minket



instagramYouTube