TDK_2

A helyi fizika TDK eredményei

2024. május 7-én tartottuk a helyi Tudományos Diákköri Konferencia tavaszi fordulóját a Budó Ágoston tanteremben. A fizikus diákkörön öt hallgató mutatta be kutatási eredményeit.

A hallgatók munkáját négytagú zsűri bírálta:


Dr. Bozóki Zoltán egyetemi tanár, SZTE TTIK Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék (elnök)

Dr. Füle Miklós egyetemi docens, SZTE TTIK Kísérleti Fizikai Tanszék

Dr. Keresztes Zoltán egyetemi docens, SZTE TTIK Elméleti Fizikai Tanszék

Dr. Sepsi Örs, Semilab Zrt.


Eredmények:


1. díj: CSAPÓ ZITA, fizika BSc: Forgó fekete lyukak és az Event Horizon Teleszkóp feketelyuk-felvételei

Témavezető: Dr. Gergely Árpád László, egyetemi tanár, SZTE TTIK, Elméleti Fizikai Tanszék


1. díj és Semilab különdíj: GILINGER TIBOR, fizikus MSc: Off-axis parabolatükör és nagy intenzitású lézernyaláb egyszerű beállítási módszere és alkalmazásai

Témavezető: Dr. Osvay Károly, egyetemi docens, SZTE TTIK, Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék


2. díj: KOVÁCS ÁDÁM, fizikus MSc: Fekete lyukak eseményhorizontja és a Carroll-geometria

Témavezető: Dr. Gergely Árpád László, egyetemi tanár, SZTE TTIK, Elméleti Fizikai Tanszék


2. díj és Semilab különdíj: TÓTH NOÉMI, fizika BSc: Izopropanol vizes oldatából álló folyadéksugarak ütköztetésével előállított folyadékhártyák helyfüggő vastagságának mérése

Témavezető: Dr. Kovács Attila Pál adjunktus, SZTE TTIK Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék


3. díj: MÁNDITY LÍDIA, molekuláris bionika mérnöki BSc: Lézeres besugárzással réz felületen kialakított nemreflektáló struktúrák vizsgálata

Témavezető: Dr. Hopp Béla, intézetvezető egyetemi tanár, SZTE, TTIK Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék


Gratulálunk minden versenyzőnek és sok sikert kívánunk az országos fordulóhoz!





Tanulmányi hírek

cover_3

A 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia előfordulóját, a 2024. évi Őszi Helyi Tudományos Diákköri Konferencia Fizikus Diákkörét 2024. november 28-án tartottuk, melyen tizenegy fiatal kutató mutatta be kutatási eredményeit.

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Friss hírek

bodi

Bódi Attila az SZTE Fizikai Intézetben szerezte csillagász mesterdiplomáját 2014-ben, azóta doktori fokozatot is szerzett, jelenleg pedig a Princeton Egyetemen dolgozik az Egyesült Államokban. A cikkben Attilától megtudhatjuk, hogy hogyan boldogul egy szegedi csillagász a tengerentúlon, hogyan élte meg az egyetemi éveit, és tanácsokat is ad a csillagásznak készülő fiatalok számára.

Petak_Ferenc_S-3

Az SZTE Innovációs Napján rangos elismerésben részesült a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet Kardiopulmonális Kutatócsoportjának két kutatója. Dr. Fodor Gergely, az intézet adjunktusa vehette át az Innovációs díjat az egészségügyi fejlesztések kategóriában a 3D nyomtatással személyre szabható légzési áramlásmérők terén Prof. Dr. Peták Ferenccel, az intézet vezetőjével közösen végzett kutatásáért, valamint ezzel párhuzamosan elnyerték a Proof of Concept pályázat támogatását is, amely projektjük célja egy könnyen kezelhető, hordozható légzésfunkciós mérőberendezés fejlesztése. A díjazott projektekről magukkal a kutatókkal beszélgettünk.

Kövess minket



instagramYouTube