Fejlec_SZTE_FI_3

Kiválóan szerepeltek hallgatóink az OTDK-n

2025. április 22-25. között került megrendezésre Pécsett a 37. OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciója. A Fizika terület tagozataiban Csapó Zita, Gilinger Tibor, Karsai Endre Zsombor, Kovács Ádám, Mike Lilla Titanilla, Mochnács Erika, Nagy Csongor, Oltvári Zsófia, Sámi Márton, Tóth Noémi, Truszek Márton, Vig Zsófia és Zeöld Blanka hallgatóink képviselték intézetünket.

Hallgatóink precízen kivitelezett kutatómunkán alupuló, színvonalas előadásokkal képviselték intézetünket a rangos eseményen.


A konferencián a következő eredmények születtek:

Optika és lézerfizika tagozat:

- 2. díj: Gilinger Tibor (cím: Off-axis parabolatükör és nagy intenzitású lézernyaláb egyszerű beállítási módszere és alkalmazásai; témavezető: Dr. Osvay Károly)

- 3. díj: Nagy Csongor (cím: Felületi plazmonok időbontott ellipszometriai vizsgálata; témavezető: Dr. Budai Judit)


Csillagászati fotometria és spektroszkópia tagozat:

- Különdíj: Karsai Endre Zsombor (cím: Csillagok effektív hőmérséklete és színindexe közötti összefüggés modellezése az LSST és Roman Űrtávcső korában; témavezető: Dr. Mészáros Szabolcs (ELTE GAO), konzulens: Dr. Szalai Tamás)


A FiFöMa Középiskolás Diákkonferencia, Fizika Tagozatában részt vett Magyar Zsófia és Öövel Arho, akiket intézetünk kutatói készítettek fel a versenyre. A diákok az alábbi díjazásban részesültek:


- 1. díj: Magyar Zsófia (SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola; cím: A dielektromos függvény kiválasztásának hatása az arany-ezüst ötvözet nanorészecskék lokalizált felületi plazmon rezonanciájának szimulációjára; témavezető: Dr. Kohut Attila)


- 2. díj: Öövel Arho (SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola, cím: A gépi tanulási módszerek és a molekuláris mechanika összehasonlítása az emberi HLA II- es osztályú molekulák dokkolásában; témavezető: Dr. Paragi Gábor)

 

Szívből gratulálunk mindannyiuknak és további sikeres kutatómunkát kívánunk!





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Uj_fejlecek_honlapra

A 2024/2025-ös tanévben indult el az SZTE Fizikai Intézet új képzése, a fizikus-mérnöki BSc. Az ipari partnerek igényeire szabott, gyakorlatorientált képzés első tanéve 9 hallgatóval indult el. Hallgatóink immár túl vannak az első félévükön, így megkérdeztük őket, milyen tapasztalatokat szereztek eddig a képzésről, az oktatókról és az egyetemi közösségről.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_5

Kiss Rebeka Anna idén szerezte meg fizikus mesterdiplomáját, és kiemelkedő egyetemi munkájáért elnyerte a TTIK Kar Kiváló Hallgatója címet. Rebeka nemcsak a tanulmányai során nyújtott kimagasló teljesítményt, hanem aktívan részt vett kutatócsoportok munkájában és közösségépítő szerepe is meghatározó volt. Az interjúban pályaválasztásának motivációiról, izgalmas kutatási projektjeiről, valamint jövőbeli terveiről mesél.

szent_gyo__rgyi_albert_kiva__lo__sa__gi_u__nnepse__g_w_31

Idén Szent-Györgyi Albert Kiválósági Díjátadó Ünnepség néven rendezték meg azt a hagyományos eseményt, amelyen átvették kinevezésüket az új dékánok, igazgatók, intézetvezetők és tanszékvezetők, valamint oklevelekkel díjazták az elmúlt időszakban kiemelkedő teljesítményt nyújtó kollégákat. Összesen több mint százan részesültek elismerésben - köztük intézetünk oktatóit, dolgozóit is.

Kövess minket



instagramYouTube