Fejlec_SZTE_FI_7

Laborfoglalkozásokra várjuk a középiskolásokat a SzeReTeD Laborban

A SzeReTeD Labor az SZTE Fizikai Intézettel közösen laborfoglalkozás-sorozatot tervez az optika témakörében, melyre várjuk a középiskolás diákok jelentkezését.

A foglalkozások a SzeReTeD Laborban kerülnek megrendezésre hétfőként 15.30-tól, a tervezett hosszuk 90 perc. A foglalkozások két részből állnak, az első részben a téma elismert szakemberei, az SZTE Fizikai Intézetének kutatói tartanak összefoglaló bevezető előadást az adott témáról, majd ezt követően a foglalkozás második részében a diákok végezhetnek a témához kapcsolódó kísérleteket.


Témakörök:

Március 3. Spektroszkópia, avagy a színek világa

(Dr. Kohut Attila)


Március 10. Mikroszkópia, avagy utazás a mikrovilágba

(Dr. Erdélyi Miklós)


Március 17. A lézer, a mindentudó (?) fénysugár világa

(Dr. Hopp Béla)


Március 24. Polarizáció, avagy a 3d mozi világa

(Dr. Gera Tamás)


Március 31. Interferencia, avagy a találkozások világa

(Dr. Kovács Attila)


Helyszín: Szeged, Szentháromság u. 2. (SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium tetőterében)


A foglalkozásokra a SzeReTeD Labor internetes oldalán lehet regisztrálni, mindegyikre külön, de lehet az összes foglalkozásra is egyszerre.


Szeretettel várjuk a téma iránt érdeklődő középiskolás tanulókat!





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Fejlec_SZTE_FI_4

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád Vármegyei Csoportja és a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézete 26. alkalommal 3 fordulós versenyt hirdet fizikai kísérletekből általános és középiskolás diákok számára.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_9

Hogyan lesz egy végzett fizikusból IT biztonsági szakember a világ egyik legnagyobb játékgyártó vállalatánál? Interjúnkban Varga Dániel, egy olyan szakember mesél karrierútjáról, aki az SZTE Fizikai Intézet AdOptIm kutatócsoportjából indulva a LEGO Csoport Digitális Biztonság csapatában találta meg hivatását. Bár munkájában közvetlenül nem használja a fizikatudását, az egyetemi évek során megszerzett analitikus gondolkodás, problémamegoldó készség és adatfeldolgozási tapasztalat kulcsszerepet játszik mindennapi feladataiban. Cikkünkben betekintést nyerhetünk abba, hogyan vezetett az útja az IT világába, milyen kihívásokkal találkozik, és mi teszi izgalmassá a kiberbiztonság területét.

Fejlec_SZTE_FI_2

A fizika már eddig is számtalan eszközzel segítette az orvosok munkáját. A Fotoakusztikus Kutatócsoport munkatársai több mint 10 éve fejlesztenek az SZTE több orvosi kutatócsoportja számára olyan műszereket, amelyek a kilélegzett levegő gázösszetételének diagnosztikai célú vizsgálatára alkalmasak. Egy általuk fejlesztett fotoakusztikus műszerrel a kilélegzett levegő metán-tartalmát vizsgálták az ELI ALPS Lézeres Kutatóintézetbe szervezett februári véradáson során.

Kövess minket



instagramYouTube