cover_3

Az Őszi Helyi Tudományos Diákköri Konferencia Fizikus Diákkör eredményei

A 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia előfordulóját, a 2024. évi Őszi Helyi Tudományos Diákköri Konferencia Fizikus Diákkörét 2024. november 28-án tartottuk, melyen tizenegy fiatal kutató mutatta be kutatási eredményeit.


20241128_193732


A versenyen a következő eredmények születtek:

1. helyezett:

Truszek Márton, II. évf. Csillagász MSc:

Molekulák rotációs átmeneteinek modellezése asztrofizikai közegekben


2. helyezett:

Karsai Endre Zsombor, I. évf. Fizikus MSc:

Csillagok effektív hőmérséklete és színindexe közötti összefüggés modellezése az LSST és Roman Űrtávcső korában


Mochnács Erika, I. évf. Csillagász MSc:

Az SN2023ixf szupernóva fotometriai és spektroszkópiai modellezése


Nagy Csongor, III. évf. Fizika BSc:

Felületi plazmonok időbontott ellipszometriai vizsgálata


3. helyezett:

Zeöld Blanka, II. évf. Info-bionika MSc:

Tojásfehérje lizozim és szén nanocső kölcsönhatásának modellezése molekuladinamikai szimulációs módszerekkel


A Semilab Zrt. különdíjasai:

Magyar Zsófia, 12. évf. SZTE Báthory István Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola:

A dielektromos függvény kiválasztásának hatása az arany-ezüst ötvözet nanorészecskék lokalizált felületi plazmon rezonanciájának szimulációjára


Mochnács Erika, I. évf. Csillagász MSc


Nagy Csongor, III. évf. Fizika BSc


Gratulálunk Szűcs Enikőnek, Mike Lilla Titanillának, Oltvári Zsófiának, Sámi Mártonnak és Vig Zsófiának is a kiváló munkához!


Köszönjük a témavezetőknek, hogy segítettek a fiatal kutatóknak felkészülni a versenyre.


Szívből gratulálunk minden versenyzőnek, és további sikeres kutatómunkát kívánunk! Eredményes szereplést kívánunk a tavaszi OTDK-ra is!





Tanulmányi hírek

Honlap_borito

Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!

Uj_fejlecek_honlapra

A 2024/2025-ös tanévben indult el az SZTE Fizikai Intézet új képzése, a fizikus-mérnöki BSc. Az ipari partnerek igényeire szabott, gyakorlatorientált képzés első tanéve 9 hallgatóval indult el. Hallgatóink immár túl vannak az első félévükön, így megkérdeztük őket, milyen tapasztalatokat szereztek eddig a képzésről, az oktatókról és az egyetemi közösségről.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_16

Az MTA Fizikai Fődíjat a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) adományozza a fizika területén elért kiemelkedő tudományos eredményekért. Benedict Mihály, az Elméleti Fizikai Tanszék professor emeritusa a díjat a kvantumos rendszerek viselkedésének kutatásában, az elméleti fizika egyetemi oktatásában, a tudományos utánpótlás nevelésében, valamint a hazai és nemzetközi szakmai közéletben végzett több mint öt évtizedes kiemelkedő munkájával, továbbá iskolateremtő tevékenységével érdemelte ki.

Fejlec_SZTE_FI_15

Két munkatársunk, Dr. Barna Barnabás (Kísérleti Fizikai Tanszék) és Dr. Kohut Attila (Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék) is a nagy presztízsű MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj idei nyertesei között szerepel!

Kövess minket



instagramYouTube