20230417_jatsszunk_fizikat

Játsszunk fizikát! verseny eredményhirdetése

Április 21., péntek délután 15 órától kerül sor a Játsszunk fizikát! kísérletes emlékverseny eredményhirdetésére.

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Csongrád-Csanád Vármegyei Csoportja és a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézete 2023-ban 24. alkalommal hirdetett emlékversenyt fizikai kísérletekből általános és középiskolás diákok számára - ezúttal báró Eötvös Loránd emléke előtt tisztelegve.
A versenyre szép számban érkeztek megoldások. A tudmányos előadással és diákok feladatbemutatásaival színesített, ünnepélyes eredményhirdetésre 2023. április 21-én, pénteken kerül sor.


Időpont: 2023. április 21. péntek, 15.00
Helyszín: Budó Ágoston tanterem (Dóm tér 9., I. emelet)
Program:

  • Prof. Dr. Horváth Dezső (SZTE TTIK Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék): Kémiai reakciók a súlytalanságban (előadás)
  • A verseny legötletesebb és legszorgalmasabb résztvevői bemutatják megoldásaikat
  • Díjak átadása: Prof. Dr. Hopp Béla, az SZTE Fizikai Intézet intézetvezető egyetemi tanára
Az eredményhirdetésre minden érdeklődőt szeretettel hívnak és várnak a szervezők.





Tanulmányi hírek

TDK_tavasz

Várjuk hallgatóink jelentkezését a tavaszi helyi TDK konferenciára.

Fizikus_mernoki

Új szakkal bővítjük képzési kínálatunkat: 2024. szeptemberétől fizikus-mérnöki alapszakon is tanulhatnak az SZTE Fizikai Intézethez jelentkező hallgatók.

Friss hírek

Dr. Osvay Károly, az SZTE Lézeres Transzmutációs Nemzeti Laboratórium vezetője a Fizikai Intézet TeWaTi lézeres laborjában.

Az SZTE transzmutációs projektjében Dr. Osvay Károly és kutatócsoportja igazolta, hogy lehetséges a lézeres neutronelőállítás. Az a kérdés azonban még nyitott, hogy kísérletileg elérhető-e az a neutronhozam, ami egy szubkritikus reaktor működtetéséhez, és benne a transzmutációhoz elegendő. Csütörtökön a Szegedi Tudományegyetemre és az ELI ALPS-ba érkezik a téma támogatója, a Nobel-díjas Gérard Mourou fizikus, akit elkísérnek a Transmutex genfi nukleáris mérnöki cég szakemberei is.

dron2

Az SZTE TTIK Fotoakusztikus Kutatócsoport munkatársai egyik kutatási projektjükben a légköri károsanyag-koncentráció méréséhez fejlesztenek műszert és végeznek méréseket. A mérésekhez egy napjainkban igazán innovatív módszert használnak: drónra szerelik a műszerüket. A drónhasználat viszont szigorú szabályokhoz kötött, ezért drónpilóta-oktatáson vett részt a csoport öt kutatója. A képzés során szerzett tapasztalataikról és a kutatásukról kérdeztük a résztvevőket.

Kövess minket



instagramYouTube