

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a "Karácsonyi Kísérletek" című kísérletes bemutatónkra, mely 2024. december 18-án (szerdán) 16 órai kezdettel kerül megrendezésre a Budó Ágoston tanteremben (Szeged, Dóm tér 9., I. emelet).
A bemutatón fellépnek:
Berecz János
Csiszár Imre
Farkas Zsuzsanna
Kardos Gergely
Kiss Rebeka Anna
Kopasz Katalin
Nagy Anett
Szabó László
Érdekel a körülötted lévő világ, és megismernéd pontosabban hogyan is működik? Szeretnél az ország egyik legjobb egyetemén egy gyönyörű városban tanulni? Ha a válaszod igen, legyél Te is fizika, fizikus-mérnök, csillagász, fotonikai mérnöki vagy fizikatanár szakos hallgató az SZTE-n!
A 2024/2025-ös tanévben indult el az SZTE Fizikai Intézet új képzése, a fizikus-mérnöki BSc. Az ipari partnerek igényeire szabott, gyakorlatorientált képzés első tanéve 9 hallgatóval indult el. Hallgatóink immár túl vannak az első félévükön, így megkérdeztük őket, milyen tapasztalatokat szereztek eddig a képzésről, az oktatókról és az egyetemi közösségről.
Az MTA Fizikai Fődíjat a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) adományozza a fizika területén elért kiemelkedő tudományos eredményekért. Benedict Mihály, az Elméleti Fizikai Tanszék professor emeritusa a díjat a kvantumos rendszerek viselkedésének kutatásában, az elméleti fizika egyetemi oktatásában, a tudományos utánpótlás nevelésében, valamint a hazai és nemzetközi szakmai közéletben végzett több mint öt évtizedes kiemelkedő munkájával, továbbá iskolateremtő tevékenységével érdemelte ki.
Két munkatársunk, Dr. Barna Barnabás (Kísérleti Fizikai Tanszék) és Dr. Kohut Attila (Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék) is a nagy presztízsű MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj idei nyertesei között szerepel!