Válaszd a fizikát, válaszd Szegedet!

Honlapunkon összefoglaljuk képzéseink, azaz

- az új szakunk, a fizikus-mérnöki BSc

- a fizika BSc

- a fizikatanári

- a fizikus MSc

- és a csillagász MSc

legfontosabb ismérveit.

Összegyűjtöttünk Neked számos érvet, hogy miért éri meg fizikát tanulni a Szegedi Tudományegyetemen. Ugyanezeket a kérdéseket körüljártuk a hallgatóink és oktatóink szemszögéből is. Továbbá a fizikusok munkaerőpiaci helyzetéről is bőven találsz információkat.

Olvasd végig az alábbi menüpontokban összegyűjtött tudnivalókat, feltétlen nézd meg videónkat, melyben hallgatónk szemszögéből ismerheted meg milyen fizikushallgatónak lenni az SZTE-n!

Miért a fizika, miért az SZTE?

Milyen képzéseken tanulhatok az SZTE Fizikai Intézetnél?

Hogyan látják a fizikaképzést az SZTE-s hallgatók?

Milyen tanácsokkal látják el a fizikus kutatók és oktatók a felvételizőket?

Mit dolgozhatnak a fizikusok?

Milyen a fizikus hallgatói élet?

Milyen ösztöndíjlehetőségeket kínál az SZTE a felvételizőknek?

Milyen egyéb tudnivalóim vannak a felvételi eljárásról?

Kövess minket a YouTube-on, a Facebook-on és az Instagram-on is még több érdekességért és információért az SZTE Fizikai Intézet életéből!

kep1

2024. május 25-én tartották az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Küldöttgyűlését az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. A gyűlésen adták át az ELFT kitüntető érmeit, felsőoktatási és tudományos díjait.

Ignácz Ferenc, az SZTE Fizikai Intézet mesteroktatója.

Május 24-én és 25-én tartja a tanév utolsó, összefoglaló KísérletEST bemutatóját Ignácz Ferenc mesteroktató az SZTE Fizikai Intézet Budó Ágoston előadótermében, szeptembertől pedig érkezik majd a folytatás. A népszerű fizikus évek óta celebrálja kísérleti „showműsorait” a Szegedi Tudományegyetem vonzáskörzetében. Mostanra már felismerik az utcán a diákok.