SZTE FI 2021.december

2021. december 17.

Azon gondolkozol, hogy az SZTE TTIK Fizikai Intézetében tanulj tovább? Gyere el kari nyílt napunkra 2022. január 15-én, és tudj meg többet képzéseinkről!

2021. december 16.

Prof. Dr. Fehér László újabb dolgozata jelent meg a rangos Annales Henri Poincaré folyóiratban.

2021. december 07.

A 2002-ben talált aszteroida a Szegeden indult kisbolygó-megfigyelési program eredménye volt, a felfedezés Sárneczky Krisztián programvezető kutató és Heiner Zsuzsanna, az SZTE akkori csillagász hallgatójának észlelőmunkája során történt.

2021. december 06.

A Junior Príma díj Magyar Tudomány kategória 2021-es díjazottai között egykori hallgatónk is szerepel!

2021. november 19.

A nagy térbeli feloldású, úgynevezett szuperrezolúciós optikai mikroszkópia (STORM) segítségével a sejtekben zajló biokémiai folyamatok molekuláris szinten követhetők. Az SZTE Fizikai Intézetében működő AdOptIm kutatócsoport által kifejlesztett mikroszkóprendszer <10 nm struktúrák optikai leképezését teszi lehetővé. A csoport legfrissebb kutatásai a röntgensugarak hatására bekövetkező DNS-törések vizsgálatára irányultak.





Tanulmányi hírek

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2025. május 15.

Uj_fejlecek_honlapra

A 2024/2025-ös tanévben indult el az SZTE Fizikai Intézet új képzése, a fizikus-mérnöki BSc. Az ipari partnerek igényeire szabott, gyakorlatorientált képzés első tanéve 9 hallgatóval indult el. Hallgatóink immár túl vannak az első félévükön, így megkérdeztük őket, milyen tapasztalatokat szereztek eddig a képzésről, az oktatókról és az egyetemi közösségről.

Friss hírek

Fejlec_SZTE_FI_3

2025. április 22-25. között került megrendezésre Pécsett a 37. OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciója. A Fizika terület tagozataiban Csapó Zita, Gilinger Tibor, Karsai Endre Zsombor, Kovács Ádám, Mike Lilla Titanilla, Mochnács Erika, Nagy Csongor, Oltvári Zsófia, Sámi Márton, Tóth Noémi, Truszek Márton, Vig Zsófia és Zeöld Blanka hallgatóink képviselték intézetünket.

desert-drought-dehydrated-clay-soil-60013

„Vízgazdálkodási kihívások és tudományos válaszok a Dél-Alföldön” címmel tartottak szakmai napot Szegeden, a Magyar Tudományos Akadémia helyi akadémiai bizottságának székházában. A Magyar Hidrológiai Társaság által szervezett szakmai nap célja, hogy platformot biztosítson a vízügyi igazgatás által felvetett gyakorlati problémák, kutatási kérdések és innovációs igények megvitatására, valamint hogy feltérképezze az ezekre választ adni képes egyetemi kompetenciákat a Szegedi Tudományegyetemen.

Kövess minket



instagramYouTube