TDK_2

A helyi fizika TDK eredményei

2024. május 7-én tartottuk a helyi Tudományos Diákköri Konferencia tavaszi fordulóját a Budó Ágoston tanteremben. A fizikus diákkörön öt hallgató mutatta be kutatási eredményeit.

A hallgatók munkáját négytagú zsűri bírálta:

Dr. Bozóki Zoltán egyetemi tanár, SZTE TTIK Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék (elnök)

Dr. Füle Miklós egyetemi docens, SZTE TTIK Kísérleti Fizikai Tanszék

Dr. Keresztes Zoltán egyetemi docens, SZTE TTIK Elméleti Fizikai Tanszék

Dr. Sepsi Örs, Semilab Zrt.

Eredmények:

1. díj: CSAPÓ ZITA, fizika BSc: Forgó fekete lyukak és az Event Horizon Teleszkóp feketelyuk-felvételei

Témavezető: Dr. Gergely Árpád László, egyetemi tanár, SZTE TTIK, Elméleti Fizikai Tanszék

1. díj és Semilab különdíj: GILINGER TIBOR, fizikus MSc: Off-axis parabolatükör és nagy intenzitású lézernyaláb egyszerű beállítási módszere és alkalmazásai

Témavezető: Dr. Osvay Károly, egyetemi docens, SZTE TTIK, Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék

2. díj: KOVÁCS ÁDÁM, fizikus MSc: Fekete lyukak eseményhorizontja és a Carroll-geometria

2. díj és Semilab különdíj: TÓTH NOÉMI, fizika BSc: Izopropanol vizes oldatából álló folyadéksugarak ütköztetésével előállított folyadékhártyák helyfüggő vastagságának mérése

Témavezető: Dr. Kovács Attila Pál adjunktus, SZTE TTIK Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék

3. díj: MÁNDITY LÍDIA, molekuláris bionika mérnöki BSc: Lézeres besugárzással réz felületen kialakított nemreflektáló struktúrák vizsgálata

Témavezető: Dr. Hopp Béla, intézetvezető egyetemi tanár, SZTE, TTIK Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék

Gratulálunk minden versenyzőnek és sok sikert kívánunk az országos fordulóhoz!

Középiskolásoknak szóló számítógépes modellezési videósorozatot készít Dr. Földi Péter egyetemi docens az SZTE Fizikai Intézet Elméleti Fizikai Tanszékének vezetője. A 6. részénél tartó sorozat Fizika és Python - játék és modellezés címmel érhető el, és célja, hogy szórakoztató metodikával vezesse el a fiatalokat a numerikus számítások heuréka élményéhez.

aeroszol2

Az SZTE Fizikai Intézet kutatói is részt vettek az SZTE és a Magyar Aeroszol Társaság által szervezett Magyar Aeroszol Konferencián. A nagy hagyományú és széles érdeklődésre számot tartó, 16. alkalommal megrendezett konferenciának a Szarvas Liget Wellness és Konferencia Hotel adott otthont április 25. és 27. között.